Alternatywa dla SLACKa – firmowy komunikator klasy enterprise

Slack został liderem w grupowej komunikacji w firmach w ciągu ostatnich kilku lat, zwiększając zaangażowanie i produktywność profesjonalistów ze wszystkich branż za pomocą jednego narzędzia.

W styczniu 2019 roku firma ogłosiła ponad 10 milionów aktywnych użytkowników dziennie, co jest sporym osiągnięciem.

Jednak z wielu powodów nie każda organizacja może korzystać ze Slacka.
Slack może się okazać zbyt drogi dla wielu mniejszych organizacji. Jeśli chcesz przeszukiwać ponad 10 000 wiadomości i odblokowywać funkcje, takie jak nieograniczone integracje, logowanie jednokrotne, skalowalność w przedsiębiorstwie i wysoka dostępność, musisz zapłacić wyższą cenę.

Slack to usługa SaaS. Organizacje korzystające ze Slacka nie mogą samodzielnie hostować swoich instancji lokalnie ani w chmurze prywatnej. W związku z tym Slack zachowuje kontrolę nad danymi dotyczącymi wiadomości klientów, co znacznie utrudnia przestrzeganie wewnętrznych zasad bezpieczeństwa i przepisów dotyczących ochrony danych RODO.

Slack może pomóc niektórym rodzajom firm pracować wydajniej, wiele organizacji, które działają w ściśle regulowanych branżach lub mają surowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa i zgodności, potrzebują opcji pełnej kontroli nad komunikacją i oprogramowaniem.

Mając to na uwadze, przedstawiamy trzy alternatywy dla Slacka, które zapewniają większą kontrolę nad komunikacją w zespole i doskonałą skalowalność w firmie.

Microsoft Teams
Dostępny na: Windows, Mac, iOS, Android, Internet

Teams to dodatek firmy Microsoft do pracy grupowej dla klientów posiadających licencję Office 365. Platforma pomaga zespołom lepiej współpracować podczas integracji z innymi narzędziami Microsoft.

Teams-y mogą pomóc niektórym użytkownikom biznesowym, którzy potrzebują podstawowych funkcji do współpracy, takich jak udostępnianie plików czy czat w czasie rzeczywistym. Może okazać się niewystarczające dla inżynierów, którzy muszą łączyć różne usługi i zastrzeżone systemy, aby przyspieszyć przepływy pracy DevOps.

Mattermost
Dostępny na: Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Internet

Mattermost to wysoce konfigurowalna platforma do obsługi wiadomości w miejscu pracy przeznaczona dla programistów i zespołów IT. Mattermost nie tylko spełnia potrzeby użytkowników biznesowych w zakresie współpracy, ale także zapewnia programistom nieograniczoną rozszerzalność dzięki otwartemu oprogramowaniu (Open Source), pełny dostęp do kodu źródłowego i rozbudowany katalog integracji, który zawiera ponad 600 gotowych integracji. Produktywność jest dodatkowo zwiększona dzięki modyfikacji fragmentów kodu.

W przeciwieństwie do Slacka, możesz hostować Mattermost za zaporą ogniową we własnym centrum danych lub w publicznych, prywatnych i hybrydowych środowiskach chmurowych. Mattermost, platforma z wbudowanymi z funkcjami bezpieczeństwa, takimi jak szyfrowanie w stanie spoczynku i podczas przesyłania, zapewnia organizacjom pełną kontrolę nad zbiorem danych, spełniając najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zgodności, jednocześnie minimalizując ryzyko wycieku informacji. W przeciwieństwie do innych alternatyw Slacka, Mattermost oferuje wsparcie dla przedsiębiorstw.

Webex Teams
Dostępny na: Windows, Mac, iOS, Android

Webex Teams to rozwiązanie firmy Cisco do obsługi wiadomości w miejscu pracy. Platforma zawiera wbudowany czat, udostępnianie plików, planowanie, spotkania wideo i narzędzia tablicy i została zaprojektowana dla przeciętnego użytkownika biznesowego. Webex Teams oferuje kompleksowe szyfrowanie i daje administratorom możliwość zdalnego zarządzania urządzeniami w celu ograniczenia kontroli dostępu.

Chociaż Webex Teams oferuje gotowe integracje z narzędziami takimi jak Trello, Salesforce i Jira, jest to rozwiązanie zastrzeżone i jako takie nie można go dostosować do indywidualnych potrzeb każdego zespołu. Zamiast kanałów, Webex Teams organizuje współpracę w Spaces. Członkowie zespołu muszą zostać zaproszeni do dołączenia do grupy; nie można przeglądać, znajdować i dołączać do Spaces. To poważnie ogranicza zdolność zespołu Webex do ułatwiania współpracy między zespołami i zmniejsza przejrzystość. Organizacje, które chcą zwiększyć wymianę wiedzy i efektywną współpracę, mogą preferować inną opcję.

Która alternatywa dla Slacka jest dla Ciebie najlepsza?

Obecnie dostępnych jest więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej. Mimo to każda firma jest inna, a narzędzie, które działa dobrze w jednej organizacji, może w ogóle nie działać w innej – dlatego oprogramowanie open source w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne.

Nasz typ to oprogramowanie Mattermost, aby skutecznie usprawnić komunikację i zwiększyć produktywność w organizacji.

Szukasz pomocy przy wdrożeniu lub hostingu komunikatora do firmy? Napisz…

    Oceń przydatność posta
    [Łącznie: 0 Średnio: 0]
    99NET - Łączymy Ludzi i Technologie
    © Prawa autorskie zastrzeżone