Chińczycy masowo wykupują dyski twarde z powodu nowej kryptowaluty Chia.

Chia została założona w sierpniu 2017 roku w celu opracowania ulepszonej platformy blockchain i inteligentnej platformy transakcyjnej. Metoda nazwana dowodem czasu i przestrzeni, została stworzona przez Brama Cohena, najlepszego żyjącego inżyniera protokołów sieciowych i wynalazcy BitTorrent. Chialisp to nowy, inteligentny język programowania transakcji firmy Chia. Łatwy do kontrolowania i bardzo bezpieczny. Obecnie dostępne inteligentne transakcje referencyjne to: atomowe swapy, autoryzowani odbiorcy płatności.

Sieć Chia działa na zasadzie wykorzystywania przestrzeni dyskowej do wydobywania monet, zamiast polegać na energochłonnych platformach wydobywczych zasilanych kartami graficznymi i koparkami ASIC. Jest jednak pewien haczyk – i nie jest to dobra wiadomość w przypadku dysków twardych i dysków SSD.

Chia ma aspiracje aby być pierwszym cyfrowym pieniądzem klasy korporacyjnej.

Chociaż Chia ma zacząć handlować dopiero 3 maja 2021, ludzie już gromadzą zapasy dysków twardych i dysków półprzewodnikowych (SSD) w oczekiwaniu na gwałtowny wzrost popytu na przestrzeń dyskową wykorzystywaną do wydobycia, podnosząc ceny i prowadząc do niedoborów obu kanały sprzedaży online i offline.

Chia ma także ustabilizować galopujące centy kart graficznych, szczególnie serie GTX oraz RTX, które wykorzystywane są przez górników do kopania kryptowalut.

Popularność Chia może spowodować wzrost cen dysków twardych nawet o 100%, tak jak w przypadku najbardziej popularnych kart graficznych.

To po części tłumaczy masowe wyprzedaże ASIC jak Antminer D3 X11 który na dzień dzisiejszy nie przynosi korzyści z kopania kryptowaluty Dash.

Ile będzie można zarobić na udostępnianiu przestrzeni dyskowej? Zobacz kalkulator Chia.

Poniżej kalkulacja dla przestrzeni dyskowej 12TB

Oceń przydatność posta
[Łącznie: 0 Średnio: 0]
99NET - Łączymy Ludzi i Technologie
© Prawa autorskie zastrzeżone