Dlaczego warto korzystać z outsourcingu IT

Outsourcing

To proces delegowania procesu biznesowego firmy na strony trzecie lub zewnętrznych wykonawców, przynoszący korzyści, począwszy od niskich kosztów pracy, poprawy jakości, po innowacje produktów i usług. 

Najpopulrniejsze formy outsourcingu to:

– stała cena

– cena za efektywność

– cena za sukces

– cena za jednostkę

 Wielokrotnie analizowany temat o zaletach i wadach, zarówno outsourcing, jak i offshoring (usługi poza granicami kraju), mają bezpośredni wpływ na najwyższe i najniższe wyniki firmy i stały się kluczowymi komponentami definiowania sukcesu przedsiębiorstwa. Oto kilka najważniejszych powodów korzystania z outsourcingu.

 Niższe koszty operacyjne i koszty pracy są jednym z głównych powodów, dla których firmy decydują się na outsourcing. Po prawidłowym wykonaniu ma decydujący wpływ na rozpoznawanie przychodów firmy i może przynieść znaczne oszczędności

 Firmy również decydują się na outsourcing lub zlecenie na zewnątrz, dzięki czemu mogą nadal koncentrować się na swoich głównych procesach biznesowych, a jednocześnie delegować przyziemne czasochłonne procesy do zewnętrznych agencji.

 Outsourcing i offshoring umożliwiają  firmom korzystanie z globalnej bazy wiedzy i korzystanie z jej światowej klasy możliwości.
Uwolnienie wewnętrznych zasobów  ludzkich, można wykorzystać do efektywnego wykorzystania do innych celów, jest również jedną z głównych korzyści, jakie osiąga się, gdy firmy zlecają usługi na zewnątrz.

 Poprzez delegowanie odpowiedzialności na zewnątrz, firmy mogą uwolnić ręce z funkcji, które są trudne do zarządzania i kontroli, a jednocześnie przynoszą korzyści.

 Niektóre firmy zlecają również outsourcing, aby pomóc im w rozszerzeniu i uzyskaniu dostępu do nowych obszarów rynkowych, zbliżając punkt produkcji lub świadczenia usług do swoich użytkowników i klientów.

„Umowa SLA powinna stanowić czynnik motywujący kontrahenta. Pamiętajmy że słaba obsługa, koszt czasu i nerwów nie są warte umowy”

Oceń przydatność posta
[Łącznie: 0 Średnio: 0]
99NET - Łączymy Ludzi i Technologie
© Prawa autorskie zastrzeżone