Facebook zablokuje Twoje konto i poprosi o skan dowodu osobistego do weryfikacji

Stało się,

po 12 latach korzystania z Facebooka, dziś dostałem prośbę o skan mojego dowodu osobistego do uwierzytelnienia konta. Nie wspomniałem że miałem do tej pory zabezpieczenie hasłem oraz dodatkowo SMS-em 🙂

Jeśli Facebook podejrzewa że Twoje konto na portalu jest niewiarygodne, może je zablokować bez ostrzeżenia. Dziś aby przywrócić logowanie, musisz wysłać im dowód tożsamości, aby zweryfikować, czy jesteś tym, za kogo się podajesz.

Dlaczego platforma mediów społecznościowych miałaby prosić o coś tak osobistego, jak dowód tożsamości?

I to przy wszystkich ostatnich skandalach związanych z wyciekami danych na Facebooku?

Facebook twierdzi, że wymaga identyfikacji z dwóch powodów: aby potwierdzić, że konto, do którego próbujesz uzyskać dostęp, jest faktycznie Twoje; lub aby potwierdzić swoje imię i nazwisko.

Ponadto, proszą wszystkich użytkowników o podanie swoich prawdziwych nazwisk, chociaż wielu użytkowników nie przestrzega tej zasady.

Istnieją dwie grupy dla typów identyfikatorów, o które proszą.

W grupie:

1. dopuszczalne formy dowodu tożsamości obejmują akt urodzenia, prawo jazdy, paszport, zieloną kartę i kilka innych.

2. obejmują kartę ubezpieczenia społecznego, wyciąg bankowy lub dokumentację medyczną.

Jeśli prześlesz którykolwiek z tych dokumentów tożsamości, Facebook twierdzi, że będzie on zaszyfrowany i bezpiecznie przechowywany.

Nic co pojawi się w sieci nie będzie bezpieczne

Problem w tym, że w tym roku słowa „Facebook” i „bezpieczny” nie są często spotykane.

Dla przykładu, w marcu 2018, brytyjska firma konsultingowa Cambridge Analytica wykorzystała Facebooka do uzyskania bez ich zgody informacji o 87 milionach użytkowników!

We wrześniu 2018 Facebook znalazł lukę w zabezpieczeniach prawie 50 milionów kont, która pozwoliłaby hakerom przejąć profile ludzi i zobaczyć dane osobowe 14 milionów użytkowników.

W grudniu Facebook twierdzi, że prawie 7 milionów użytkowników mogło mieć swoje niepublikowane zdjęcia ujawnione zewnętrznym twórcom aplikacji.

To tylko kilka z afer, które wydarzyły się w 2018 roku.

Jeśli uważasz, że Twój Facebook został zhakowany, od razu powinieneś zacząć od kilku rzeczy.

Najpierw zmień swoje hasło. Następnie zgłoś włamanie do Facebooka a następnie usuń wszystkie podejrzane aplikacje ze swojego konta.

Poinformuj znajomych, że wszystko, co mogli otrzymać z Twojego konta, pochodzi lub może pochodzić od hakera lub przestępcy.

Sprawa wymagań Facebooka budzi wiele domysłów i wątpliwości. Zwłaszcza że stawia wielu jej użytkowników bez wyboru. Nawet jeśli Twoje konto jest w pełni legalne, płacisz regularnie za reklamy na Facebooku ze swojego konta bankowego, to ciągle za mało.

Czy ceną za bycie na forum Twarzo Książki jest całkowite sprzedanie prywatności?

Oceń przydatność posta
[Łącznie: 3 Średnio: 3.7]
99NET - Łączymy Ludzi i Technologie
© Prawa autorskie zastrzeżone