GLPI czy Jira. Które jest lepszym rozwiązaniem ITSM dla Twojej firmy?

Wstępem:

Według Forrester Research, dostawcy narzędzi ITSM dążą do wyróżnienia się zaawansowanymi możliwościami systemów, aby uwzględnić biznesowe wymagania a w tym przepływy pracy, analitykę, sztuczną inteligencję (AI), wirtualnych agentów, chatboty, uczenie maszynowe i większą łatwość użytkowania.

Jira

Jira jest dość droga i nie obsługuje tak skrupulatnie inwentaryzacji zasobów jak GLPI. Moduł obsługi zleceń jak i projektów, dobrze łączy ze sobą prace zespołów helpdesk, deweloperów i administratorów. Bardzo konfigurowalny i rozbudowany system. Często jednak niezdolna do skalowania w dużej organizacji i zbyt podatna na awarie. W Polsce znajdziemy wiele firm oferujących wsparcie na każdym etapie wdrożenia tego znanego i cenionego systemu.

Jira Service Desk może być używana jako samodzielne narzędzie ITSM lub część pakietu Atlassian dla DevOps, który obejmuje Jira Software, Bitbucket, Confluence, Opsgenie i Statuspage.

GLPI

GLPI wydaje się całkiem niezłe jak na bardzo rozbudowane i bezpłatne rozwiązanie Open Source. Umożliwia zarządzanie zleceniami, projektami, zasobami informatycznymi i niezliczonymi wtyczkami rozszerzającymi funkcjonalność systemu. Niestety, połowa dokumentacji jest w języku francuskim i niewiele znajdziemy materiałów także w języku angielskim. Szukający wiedzy przed wdrożeniowej jak i szkoleń z zakresu możliwośći systemu, mogą skorzystać z wiedzy GLPI Polska (demo systemu) Prosta integracja z rozwiązaniem Fusion Inventory, czyni z GLPI poważnego gracza na rynku narzędzi ITSM.

Obydwa systemy mają całą masę zalet i możliwości.

GLPI i Jira mogą się ze sobą połączyć w pewnym i ograniczonym zakresie, jak opisano w Connect your Asset Management tool to your JIRA Help Desk

Szczegółowe opracowanie różnic i możliwości systemów Jira i GLPI znajdziecie w opracowaniu SOURCEFORGE – GLPI vs. Jira Service Management Comparison Chart

Sami oceńcie rozwiązanie bardziej odpowiednie dla waszej firmy i organizacji.


Grzegorz Prokopowicz

Główny prowadzący forum GLPI Polska oraz GLPI Connect, organizator konferencji GLPI Polska 2019. Popularyzator narzędzia GLPI w zarządzaniu zasobami i zleceniami od 2013 roku. Pasjonat i praktyk w zakresie budowy skutecznych działów wparcia technicznego (Service Desk)

Oceń przydatność posta
[Łącznie: 0 Średnio: 0]
99NET - Łączymy Ludzi i Technologie
© Prawa autorskie zastrzeżone