IBM kupił RedHat

IBM nabywa Red Hat, głównego dystrybutora oprogramowania i technologii open source, w transakcji o wartości około 34 miliardów dolarów, poinformowały firmy.

Zgodnie ze wspólnym oświadczeniem IBM zapłaci gotówką, aby kupić wszystkie udziały w Red Hat za 190 USD za sztukę. Akcje w Red Hat zamknęły się na poziomie 116,68 USD w piątek przed ogłoszeniem transakcji.

Producent oprogramowania korporacyjnego o otwartym kodzie źródłowym stanie się jednostką działu Hybrid Cloud firmy IBM, a dyrektor generalny Red Hat Jim Whitehurst dołączy do wyższej kadry kierowniczej IBM i będzie podlegać dyrektorowi generalnemu Ginni Rometty.

Goldman Sachs, J.P. Morgan i Lazard doradzali IBM w sprawie umowy Red Hat. Morgan Stanley i Guggenheim doradzali firmie Red Hat.

Nabycie jest jak dotąd największą transakcją IBM i trzecią co do wielkości w historii amerykańskiej technologii.

Wyłączając fuzję AOL-Time Warner, jedyne większe transakcje to 67 miliardowa fuzja między Dellem i EMC w 2016 r. Oraz 41 miliardów dolarów JDS Uniphase, który nabył SDL dostawcy komponentów optycznych w 2000 r.

Red Hat rozpoczął 25 lat temu jako dystrybutor Linuksa, systemu operacyjnego o otwartym kodzie źródłowym, który jest powszechnie stosowany w komputerach serwerowych, które zasilają firmowe centra danych. Dziś Red Hat jest znany z dystrybucji i obsługi Red Hat Enterprise Linux, a także innych technologii powszechnie stosowanych w centrach danych. Firma, która pojawiła się na giełdzie w szczytowym okresie boomu dot-com w 1999 roku, zarobiła 259 milionów dolarów przychodu. Jego przychody wzrosły o 21% między 2017 a 2018.

Oceń przydatność posta
[Łącznie: 0 Średnio: 0]
99NET - Łączymy Ludzi i Technologie
© Prawa autorskie zastrzeżone