NextCloud – twoja własna chmura danych

Usługi przetwarzania danych w chmurze stały się szczególnie popularne, począwszy od narzędzi takich jak Dropbox i iCloud, po pakiety biurowe, takie jak G Suite i Office 365.

Oferują możliwość synchronizowania dokumentów na różnych urządzeniach i korzystania z dowolnej przeglądarki internetowej. Poufność informacji lub potrzeba większej elastyczności wydaje się sprzyjać rozwojowi i potrzebie osobistego serwera w chmurze.

Nextcloud – prywatna lub firmowa chmura danych

Nextcloud to światowej klasy oprogramowanie do budowy pamięci masowej w chmurze zaprojektowane do skalowania nawet setek tysięcy użytkowników. Możesz uruchomić oprogramowanie w systemie Windows, macOS, Linux, Android i iOS, synchronizując pliki z wieloma urządzeniami. Działa to dokładnie tak, jak w płatnych rozwiązaniach Microsoft czy Gmail.

Możesz uzyskać szybki dostęp do swoich plików w Internecie, logując się do chmury Nextcloud za pomocą dowolnej przeglądarki. Po zalogowaniu, znajdziesz panel sterowania administratora, w którym można dodawać użytkowników, konfigurować uprawnienia grup i ustawiać indywidualne przydziały dysku. NextCloud wykorzystuje również katalog wtyczek, aby zapewnić dodatkowe funkcje, takie jak czat w czasie rzeczywistym i wideokonferencje dla Ciebie i innych użytkowników.

Biblioteka aplikacji Nextcloud obejmuje również integracje z dyskiem Google, Microsoft OneDrive i Dropbox, które mogą pomóc użytkownikom w przesyłaniu plików z usług chmurowych innych firm do Nextcloud, odtwarzaniu i konwersji plików multimedialnych, jednokrotnym logowaniu i dodatkowej obsłudze uwierzytelniania dwuskładnikowego, tworzeniu formularzy internetowych i wiele innych.

Dlaczego warto korzystać z prywatnej chmury danych NextCloud?

Może zastanawiasz się, po co korzystać z osobistej pamięci masowej w chmurze, skoro możesz wybierać z istniejących usług? Dropbox i OneDrive są rzeczywiście bardzo łatwe w użyciu. Wystarczy się tylko zarejestrować i możesz natychmiast przesłać swoje pliki. Ponadto, wspomniane rozwiązania są wspierane przez duże firmy, dzięki czemu otrzymujesz stabilną i bezpieczną usługę przechowywania danych.

Ale mają też wady…

Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, najprawdopodobniej zostaniesz obciążony dodatkowa opłatą. Cena niekoniecznie może być ciągle atrakcyjna i może ulec zmianie w dowolnym momencie. Ponadto, korzystając z nich, w rzeczywistości przekazujesz swoje dane w ręce firm, które mogą je wykorzystywać bez twojego pozwolenia.

Dzięki osobistej pamięci masowej NextCloud będziesz mieć pełną kontrolę nad danymi, użytkownikami i informacjami o zasobach. Może być również bezpieczniejsze, ponieważ miejsce na serwerze jest przeznaczone tylko dla Ciebie. Możesz dowolnie konfigurować parametry i system, aby osiągnąć maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Co więcej, osobista pamięć masowa w chmurze może mieć również większą wydajność pobierania danych. Ty decydujesz o sprzęcie i konfiguracji.

W podsumowaniu na temat NextCloud:

Wygodne miejsce do przechowywania danych
Intuicyjny i responsywny interfejs użytkownika umożliwia wygodną wymianę plików między użytkownikami. Także z wykorzystaniem linków publicznych, hasłowanych lub z datą wygasania.

Wbudowany komunikator
W oprogramowanie Nextcloud wbudowany został wydajny komunikator umożliwiający czat tekstowy, głosowy oraz konferencje wideo.

Zarządzanie pracą zespołową
Zintegrowane kalendarze, kontakty, KANBAN i listy zadań ułatwiają i przyspieszają organizację pracy w grupie.

Katalog wtyczek
Rozbudowany katalog wtyczek, skutecznie wzbogaca funkcjonalność NextCloud.

Zobacz demo NextCloud

Chcesz zbudować firmową chmurę danych? Napisz do nas…

    Oceń przydatność posta
    [Łącznie: 0 Średnio: 0]
    99NET - Łączymy Ludzi i Technologie
    © Prawa autorskie zastrzeżone