Praca zdalna w systemie no-office.

Firmy wirtualne – działające bez biura
Czy kiedykolwiek słyszałeś o wirtualnych firmach? Firmy wirtualne to firmy, które działają bez fizycznego biura lub przynajmniej z większością personelu pracującego w domach. Ostatnio pisaliśmy o tym, że posiadanie biura w dzisiejszych czasach jest luksusem, a nie koniecznością. Dziś chcemy porozmawiać o firmach, które wdrożyły trend no-office.

Połowa miejsc pracy jest kompatybilna z telepracą
Nie każdy model biznesowy pozwala firmie całkowicie pracować wirtualnie. Zwłaszcza w produkcji wciąż możesz potrzebować ludzi, którzy codziennie spotykają się fizycznie razem. Niemniej jednak większość naszych zadań lub działań, które wykonujemy, jest w rzeczywistości zgodna z telepracą. Flexjobs szacuje, że 50% Amerykanów wykonuje pracę, która jest kompatybilna z telepracą. Rozmawialiśmy wcześniej o pracy z domu.

Buffer i Automattic zamknęły swoje biura, aby stać się w pełni wirtualnymi firmami
W 2015 roku firma zajmująca się marketingiem społecznościowym o nazwie Buffer całkowicie zrezygnowała ze swojego biura. Obecnie około 70 osób pracuje całkowicie zdalnie. Piszą oni obszernie na blogu o zaletach prowadzenia wirtualnej firmy.

Kolejną firmą, która zamknęła swoje biuro, aby stać się w pełni wirtualną firmą, jest Automattic. Automattic to firma technologiczna, która jest właścicielem WordPress. Automattic ma około 550 pracowników pracujących zdalnie. Oto świetny wywiad z założycielem na temat decyzji dotyczącej wirtualnej firmy.

Silna kultura firmy skleja razem zdalnych pracowników
Obie firmy zwracają szczególną uwagę na kulturę swojej firmy. Tylko z wysokim poziomem zaufania i szacunku firmy mogą pracować całkowicie zdalnie. Oszczędność na czynszach biurowych nie jest motywacją firm do tego, aby przejść na wirtualną. Ostatecznie pieniądze wydane na powierzchnię biurową zostaną przeniesione na koszty bezpośrednio do pracowników.

Podczas gdy głównie firmy technologiczne i start-upy są otwarte na ideę wirtualnych firm, niektórzy wielcy gracze na rynku, tacy jak IBM czy Yahoo, utrzymują podejście biurowe. Pracownicy muszą pracować ramię w ramię.

Zbiór firm, które działają jako firmy wirtualne, można znaleźć tutaj. Dla nas nie ma wątpliwości: firmy wirtualne to najlepsza droga, jeśli chcesz, aby Twoja firma opierała się na w pełni zaangażowanym zespole, działającym na globalnym rynku.

Najbardziej popularne narzędzia wsparcia no-office w odniesieniu do komunikacji:

GLPI – zarządzanie czasem i zleceniami

ZOOM -wideokonferencje

Mattermost – oprogramowanie do kooperacji i komunikacji

Pobierz prezentację systemów wsparcia, statystyki i zasady pracy w programie no-office.

Ankieta:

Więcej informacji znajdziesz w artykule Dead Of The Office

Oceń przydatność posta
[Łącznie: 0 Średnio: 0]
99NET - Łączymy Ludzi i Technologie
© Prawa autorskie zastrzeżone