Sprawa ID2020, Bill Gates I koronawirus COVID-19

Jeszcze przed pandemią, mało znana organizacja o globalnych aspiracjach ID2020, zyskała międzynarodową sławę za sprawą teorii o wykorzystaniu szczepionek do kontroli ludzi w formie podskórnego chipa.

Aspitacją ID2020 jest stworzenie rozwiązania o zasięgu globalnym zastępującego dowód osobisty i inne dokumenty identyfikacji człowieka.

W manifesto firmy czytamy możliwościach udowodnienia tożsamości jako przywileju oraz potrzebie zaufania to technologii.

Zastanawiający jest spory udział firmy Microsoft w całym przedsięwzięciu. W swoim blogu, Microsoft pisze o „zapewnieniu powszechnego dostępu do tożsamości jest jednym z głównych priorytetów firmy Microsoft i uważamy, że technologia może być potężnym narzędziem do sprostania temu wyzwaniu. Latem ubiegłego roku Microsoft zrobił pierwszy krok, współpracując z Accenture i Avanade nad prototypem tożsamości opartym na blockchain na Microsoft Azure.”

Źródło: Partnering for a path to digital identity

Niektórzy twierdzą że procest transformacji potrwa do 2030 roku, jak wspomniane w artykule

Źródło: Microsoft, the ID2020 Alliance, universal digital identification and you

Bill Gates zapytany o zasadność globalnego identyfikatora odpowiedział:

Pytanie, które firmy powinny dalej działać, jest trudne. Oczywiście zaopatrzenie w żywność i system opieki zdrowotnej. Nadal potrzebujemy wody, prądu i Internetu. Należy utrzymać łańcuchy dostaw dla rzeczy krytycznych. Kraje wciąż zastanawiają się, co dalej robić. W końcu będziemy mieć kilka cyfrowych certyfikatów, aby pokazać, kto wyzdrowiał lub był ostatnio testowany lub kiedy mamy szczepionkę, która ją otrzymała”

Źródło: ROUTERS

IBM natomiast, opisuje certyfikat cyfrowy jako „dokument elektroniczny” używany do identyfikacji osoby i kojarzenia tożsamości z kluczem publicznym. Podobnie jak prawo jazdy lub paszport, stanowi dowód tożsamości osoby

Do konceptu globalnego ID dołączyły także szeregi Open Source. Pracę wydają się być intensywne jako że w zespole pojawiły się także IBM, R3 oraz Mastercard.

Źródło: IBM, R3, Mastercard join open source digital identity consortium

Przeciwwagą to teorii spiskowej jest artykuł napisany przez Business Insider, gdzie autor podaje szereg informacji obalających złe intencje Billa Gates-a. Zdecydowanie warto przeczytać i mieć „oczy szeroko” otwarte.

Źródło: Bill Gates i koronawirus. Obalamy teorie spiskowe

Jedno jest pewne, pandemia sprzyja jeszcze szybszej transformacji technologicznej i sama teoria spiskowa o globalnym systemie identyfikacji jest bardzo prawdopodobna. Nawet jeśli to tylko teoria, znajdą się tacy, co spojrzą na ten temat przychylnym okiem.

Wszelkie informacje i zlacenia w stanie pandemii znajdziesz na stronie GOV.pl

Oceń przydatność posta
[Łącznie: 0 Średnio: 0]
99NET - Łączymy Ludzi i Technologie
© Prawa autorskie zastrzeżone