Strefa 99

Strefa 99 to grupa skupiająca profesjonalistów z obszaru IT, w tym kadry kierowniczej takiej jak IT Executive, CIO (Chief Information Officer), CTO (Chief Technology Officer) oraz IT Management. Ta grupa ma na celu zrzeszanie osób z branży IT, umożliwiając im wymianę doświadczeń, dyskusje na tematy związane z technologiami informatycznymi, zarządzaniem IT oraz innowacjami w dziedzinie technologicznej.

Członkowie STREFY 99, reprezentują różne dziedziny zarządzania i wykorzystania technologii informatycznych, mogą mieć różnorodne role i obowiązki, w tym:

  1. IT Executive: Osoba na stanowisku IT Executive zajmuje się ogólnym kierowaniem działem informatycznym w organizacji. Jest odpowiedzialna za opracowywanie strategii IT, zarządzanie zespołami IT oraz zapewnienie, aby technologia wspierała cele biznesowe organizacji.

  2. CIO (Chief Information Officer): CIO pełni kluczową rolę w określaniu strategii technologicznej organizacji. Odpowiada za rozwój i zarządzanie infrastrukturą IT, aplikacjami oraz systemami informatycznymi, dbając o zapewnienie bezpieczeństwa danych i ciągłości działania systemów.

  3. CTO (Chief Technology Officer): CTO koncentruje się na badaniach i rozwijaniu nowych technologii oraz innowacji. Jest odpowiedzialny za określanie kierunków rozwoju technologicznego organizacji, wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych i nadzorowanie procesów rozwoju produktów lub usług.

  4. IT Management: Kadra zarządzająca IT składa się z menedżerów, kierowników projektów, liderów zespołów programistycznych i administratorów systemów, którzy są odpowiedzialni za codzienne zarządzanie zasobami IT, realizację projektów informatycznych oraz utrzymanie infrastruktury IT.

W ramach STREFY 99 (grupa na portalu LinkedIN) lub (grupa na portalu Facebook) członkowie mogą wymieniać się wiedzą, doświadczeniami i najlepszymi praktykami związanymi z zarządzaniem IT, wspierając rozwój zawodowy i osobisty w obszarze technologii informatycznych. Może to obejmować organizację konferencji, warsztatów, seminariów oraz udostępnianie materiałów edukacyjnych i badawczych związanych z branżą IT.